1. Start
  2. Archiwum wydarzeń
  3. Koncert zamykający XX Jubileuszowy Międzynarodowy Festiwal SDMZiN 2021

Koncert zamykający XX Jubileuszowy Międzynarodowy Festiwal SDMZiN 2021

12 września 2021 18.00 Muza Muzyka

Koncert zamykający XX Jubileuszowy Międzynarodowy Festiwal SDMZiN 2021


W DRODZE DO HOLLYWOOD - Krzysztof Komeda 50. rocznica

 

Lena Ledoff - fortepian

Adam Rymarz - vocal

Paweł Sztompke - słowo


program koncertu: http://sosnowieckiednimuzyki.pl/pl,program

 

Lena Ledoff urodziła się w St. Petersburgu (Rosja). Jest absol-wentką wydziału fortepiano-wego Akademii Muzycznej w Woroneżu. W 1994 r. na stałe zamieszkała w Polsce.Komponuje muzykę dla teatru i aktywnie koncertuje, w oryginalny sposób łącząc muzykę klasyczną i jazz. Występowała na scenach Paryża, Toronto, Pragi, Bratysławy, Kijowa, St. Petersburga, Irkucka, Ottawy, Montrealu, Lwowa, Budapesztu, Warszawy i większości polskich miast. W 2010 r. została stypendystką Prezydenta M. St. Warszawy. Jako kompozytor i muzyk współpracuje z teatrami: Studio, Rozmaitości i Ateneum w Warszawie oraz Teatrem Nowym w Łodzi.

 

Adam Rymarz wokalista obdarzony słuchem absolutnym oraz niezwykle ciepłą barwą głosu o szerokich możliwoś-ciach ekspresji. Z powodze-niem porusza się w różnoro-dnych stylach muzycznych, od jazzu po soul i gospel. W swoim repertuarze posiada utwory należące do kanonu piosenki polskiej oraz światowe stan-dardy muzyki rozrywkowej.  Jest absolwentem wokalistyki jazzowej w Akademii Muzycznej w Katowicach, laureatem licznych nagród i wyróżnień, w tym statuetki „Indywidualność wokalna” (Inowrocław 2002) oraz Grand Prix i Nagrody Specjalnej Prezydenta Miasta St. Warszawy dla Najlepszego Wokalisty Gospel (Warsaw Gospel Days 2005). Zadebiutował profesjonalnie na scenie krakowskiego Teatru im. Juliusza Słowackiego w 2001 roku. W latach 2003-2005 śpiewał w grupie wokalnej Teatru Muzycznego Roma w Warszawie.

 

Paweł Sztompke Muzykolog, od 1977 roku dziennikarz Polskiego Radia. Jego specjalnością muzyczną, radiową jest muzyka filmowa. Prowadzi audycje „Muzyczna Jedynka” i „Ostatni seans filmowy” oraz spotkanie z publicznością „Muzyka w kinie i poza nim”. W 2008 roku otrzymał nagrodę Złoty Mikrofon  za ogromną wiedzę i popularyzację polskiej muzyki rozrywkowej i filmowej w znakomitym kontakcie ze słuchaczami na antenach Polskiego Radia. W roku 2015 został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w działalności na rzecz rozwoju Polskiego Radia.


12.09.2021 godzina 18.00

Sala Widowiskowo - Koncertowa MUZA

ul. Warszawska 2, Sosnowiec

 

Bilet w cenie: 20,00zł  <KUP BILET ONLINE>

 

Bilety dostępne online na stronie www.kiepura.pl oraz w naszych kasach biletowych znajdujących się  w MUZIE oraz Energetycznym Centrum Kultury.

Zakup biletów jest równoznaczny z akceptacją: ZASAD BEZPIECZEŃSTWA UDZIAŁU W ZAJĘCIACH I PRZEDSIĘWZIĘCIACH KULTURALNYCH ORGANIZOWANYCH PRZEZ MIEJSKI KLUB IM. JANA KIEPURY.