1. Start
  2. Archiwum wydarzeń
  3. Kino w Muzie - DESZCZOWA PIOSENKA w ramach XX Jubileuszowego Międzynarodowego Festiwalu SDMZiN 2021

Kino w Muzie - DESZCZOWA PIOSENKA w ramach XX Jubileuszowego Międzynarodowego Festiwalu SDMZiN 2021

09 września 2021 19.00 Muza Kino

Kino w Muzie - DESZCZOWA PIOSENKA (po cyfrowej rekonstrukcji)

w ramach XX Jubileuszowego Międzynarodowego Festiwalu SDMZiN 2021


Gene Kelly, Debbie Reynolds i Donald O’Connor w jednym z najlepszych i najsłynniejszych musicali wszech czasów, obfitującym w niezapomniane numery taneczne i wokalne, na czele z nieśmiertelnym tańcem w deszczu i piosenką "Singing In The Rain". Film zaprezentujemy w odnowionej wersji cyfrowej.

 


reż. Stanley Donen, Gene Kelly | USA 1952 | 103`

wyk. Gene Kelly, Debbie Reynolds, Donald O\'Connor, Jean Hagen

Akcja filmu rozgrywa się w trakcie przełomu dźwiękowego w hollywoodzkim kinie, pokazując techniczną i aktorską rewolucję tych czasów w krzywym zwierciadle. Gwiazdor Don Lockwood (Kelly) występuje z nieutalentowaną i nierozgarnietą pięknością Liną Lamont (Jean Hagen). Widzowie nie chcą już oglądać niemych filmów, łaknąc tylko tych mówionych. Okazuje się, że piskliwy głos Lamont, ulubienicy szefów wytwórni, wywołuje na salach kinowych niezaplanowany rechot. Studio decyduje się, żeby zdubbingować gwiazdę głosem młodej Kathy Selden (Reynolds).

 

Czy wiecie że;

- film powstał w legendarnej wytwórni Warner Bros, która do dziś jest jedną z największych na świecie. Założyli ją bracia Warner (Alberta, Sama i Harry’ego), polscy imigranci żydowskiego pochodzenia, urodzeni na Mazowszu. Zastawiając rodzinny majątek: konia o imieniu Bob oraz sprzedając zegarek ojca, zyskali kapitał, który przeznaczyli na zakup projektora, a w 1923 działalność rozpoczęła wytwórnia filmowa.


Zwiastun:


program festiwalu: http://sosnowieckiednimuzyki.pl/pl,program


09.09.2021 godzina 19.00

Sala Widowiskowo - Koncertowa MUZA

ul. Warszawska 2, Sosnowiec

 

Bilet w cenie: 12,00zł  <KUP BILET ONLINE>

 

Bilety dostępne online na stronie www.kiepura.pl oraz w naszych kasach biletowych znajdujących się  w MUZIE oraz Energetycznym Centrum Kultury.

Zakup biletów jest równoznaczny z akceptacją: ZASAD BEZPIECZEŃSTWA UDZIAŁU W ZAJĘCIACH I PRZEDSIĘWZIĘCIACH KULTURALNYCH ORGANIZOWANYCH PRZEZ MIEJSKI KLUB IM. JANA KIEPURY.