1. Start
  2. Wydarzenia
  3. Rodzinne Spotkania z kinem MUZA - Mały gangster

Rodzinne Spotkania z kinem MUZA - Mały gangster

20 stycznia 2018 16:00 Muza Kino

- MAMMA MIA, CZYLI WŁOCHY NA WESOŁO -

Projekcja filmu: "MAŁY GANGSTER"


reż. Arne Toonen, Holandia 2015, czas trwania: 1 godz. 42 min, lektor

Błyskotliwa komedia dla całej rodziny. Jak zyskać szacunek kolegów i uwielbienie dziewczyn? Co zrobić, żeby przestać być szkolną ofiarą? Rik wpada na genialny pomysł: postanawia uczynić swego ojca – nadzwyczaj uprzejmego i łagodnego, a w dodatku szalenie naiwnego entuzjastę gry w szachy – bezwzględnym szefem mafii. Gdy przeprowadzają się do innego miasteczka, Rikkie konsekwentnie buduje nowy wizerunek rodziny. Sytuacja się komplikuje, gdy wieść o konkurencji dociera do lokalnej gangsterskiej familii i gdy jak bumerang wraca nierozwiązana sprawa z dawnym prześladowcą. Nagroda publiczności – FF dla Dzieci i Młodzieży Kino w Trampkach, Cinekid 2015 - Nagroda Publiczności, Nagroda Jury.

kategoria wiekowa: 9+


przed seansem zapraszamy na:

Rodzinny quiz z nagrodami

Maccaroni, spaghetti, farfalle, penne, tagliatele… Czy Włosi jedzą tylko makaron? Kiedy na włoskiej pizzy pojawiły się pomidory? Co po włosku znaczy „pendolino”? Czy rano pije się espresso czy cappuccino? Czy Krzywa Wieża w Pizie naprawdę jest krzywa? Jak w kraju Pinokia zamówisz pizzę funghi albo gnochi? Jak poprawnie powiedzieć „Jadę samochodem Lamborghini?” Zapraszamy na ekspresową podróż z ziemi polskiej do włoskiej, do słonecznej Italii, gdzie życie ma przydomek „dolce vita”. Jest bowiem tak słodkie jak włoskie lody, czyli ‘gelati’! Jeśli chcecie wyglądać jak „italiano vero”, czyli prawdziwy Włoch, mile widziany styl włoski – żel na włosach i przeciwsłoneczne okulary!


prowadzenie:

Justyna Sieradzka-Bizoń

Absolwentka kulturoznawstwa na UŚ oraz organizacji produkcji filmowej na Wydziale Radia i Telewizji UŚ. Od wielu lat współpracuje z gliwickim kinem AMOK jako prelegentka w ramach Młodzieżowej Akademii Filmowej MAF i Przedszkolnej Akademii Filmowej Pif PAF. Na co dzień uczy języka angielskiego, wykorzystując techniki dramy oraz czerpiąc inspirację z anglojęzycznych dzieł sztuki filmowej.


">

 

20.01.2018 godzina 16:00

Sala Widowiskowo - Koncertowa MUZA

ul. Warszawska 2, Sosnowiec

 

Bilety w cenie: 5,00zł


Bilety dostępne online na stronie www.kiepura.pl

w kasie Sali Widowiskowo - Koncertowej MUZA

oraz w kasie Energetycznego Centrum Kultury

 

 Zapraszamy