1. Start
  2. Wydarzenia
  3. Koncert WYSOCKI- KACZMARSKI

Koncert WYSOCKI- KACZMARSKI

21 stycznia 2017 18:00 Muza Muzyka

KONCERT WYSOCKI- KACZMARSKI

 

MIROSŁAW BAKA

MIROSŁAW CZYŻYKIEWICZ

PROJEKT VOLODIA

ORAZ

TRIADA POETICA

 

Twórczością oraz osobą W. Wysockiego fascynowała się znaczna część mieszkańców naszego kraju, polskich artystów, poetów oraz wiele wybitnych osób związanych ze światem kultury, mi.in. Andrzej Wajda czy Daniel Olbrychski. Po teksty Wysockiego sięgali m.in. Wojciech Młynarski a jego utwory interpretowane były na scenie przez największych piosenkarzy, aktorów (Maryla Rodowicz, Marian Opania, Piotr Fronczewski i wielu innych). Jednak największy wpływ miał na dokonania barda Solidarności: Jacka Kaczmarskiego, którego droga artystyczna  została zainspirowana przez twórczość Wysockiego.


MIROSŁAW BAKA

Wybitny aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, absolwent PWST we Wrocławiu, interpretator i wielki miłośnik twórczości W. Wysockiego.. Obecnie aktor współpracuje z  Teatrem Wybrzeże w Gdańsku. Jedną z jego najbardziej uznanych scenicznych kreacji aktorskich jest rola w „Godzinie Kota” Enquista. Rola w „Krótkim filmie o zbijaniu” Kieślowskiego przyniosła mu między innymi Nagrodę Przewodniczącego Komitetu Kinematografii za rok 1987. W roku 2000 otrzymał nominacją do Orła, Polskiej Nagrody Filmowej za rolę w filmie „Amok”.


MIROSŁAW CZYŻYKIEWICZ

Jest kultowym artystą w kręgach piosenki literackiej.Z wykształcenia artysta grafik, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Kompozytor, poeta, pieśniarz, malarz.

Biografia Mirosława Czyżykiewicza jest bardzo bogata, warto wymienić tu chociażby nagrody na Festiwalu Artystycznym Młodzieży Akademickiej (FAMA), I nagrodę im. J. Kaczmarskiego za całokształt swojej pracy przyznawanej przez Kapitułę tej nagrody Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, a także szereg wspaniałych, niezapomnianych koncertów na festiwalach, przeglądach, w audycjach radiowych.


PROJEKT VOLODIA

Tworzony przez pięciu wrocławskich muzyków, energetyczny  zespół Projekt Volodia, obecnie najbardziej znany w kraju wykonawca utworów W. Wysockiego.

Sprawcą powołania tego unikalnego projektu jest Janusz Kasprowicz muzyk, aranżer, twórca i dyrektor pierwszego w Polsce cyklicznego festiwalu poświęconego twórczości W. Wysockiego „Wołodia pod Szczelińcem”.

Wokalista i basista zaprosił do projektu muzyków współpracujących m.in. z Hanną Banaszak, Martyną Jakubowicz oraz grających na co dzień jazz, rock, blues. Pozwoliło to na stworzenie niepowtarzalnego, urozmaiconego materiału muzycznego, a raczej całego spektaklu, jakim niewątpliwe jest koncert grupy Projekt Volodia.

Wyszły zaskakujące aranże z gitarą elektryczną, banjo, basem, ukulele, perkusją i akordeonem.

Projekt Volodia z powodzeniem występuje zarówno na dużych scenach w salach widowiskowych, filharmoniach i amfiteatrach, na najważniejszych wydarzeniach kulturalnych w kraju, mi.in. z gościnnym udziałem wybitnego aktora Mirosława Baki, jak również w kameralnych, młodzieżowych klubach muzycznych. Wszędzie tam artyści przyjmowani są entuzjastycznie przez publiczność. W 2011 roku koncert transmitowany był w radiowej Trójce ze studia im. Agnieszki Osieckiej.


www.projektvolodia.pl

https://www.facebook.com/projektvolodia 

 

Triada Poetica

Duet muzyków, których łączy  szacunek do twórczości Jacka Kaczmarskiego. Z Jego twórczością związany jest główny nurt ich działalności artystycznej: wykonują piosenki J. Kaczmarskiego  oraz Jego wiersze do własnych kompozycji.Występowali na wielu festiwalach, bywali czasem w gronie laureatów (Festiwal Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego "Nadzieja" w Kołobrzegu, Marcowy Festiwal z Nutą Wolności w Bydgoszczy).Od wielu lat współtworzą artystycznie Wrocławski Salon Jacka Kaczmarskiego i wraz z innymi wykonawcami spotykają się co miesiąc z sympatykami twórczości największego polskiego barda.21.01.2017 godzina 18:00

Sala Widowiskowo - Koncertowa MUZA

ul. Warszawska 2, Sosnowiec

 

Bilety w cenie:

Kat.A - 25,00ZŁ

Kat.B - 15,00ZŁ

 

Bilety dostępne online na stronie www.kiepura.pl

w kasie Sali Widowiskowo - Koncertowej MUZA

oraz

w kasie Energetycznego Centrum Kultury

 

Zapraszamy